تحریم ها نیز نتوانست مانع از حرکت شرکت گردد

  • ۰

تحریم ها نیز نتوانست مانع از حرکت شرکت گردد

دسته بندیاخبار , تازه ها

پیرو اخطارهای اعلامی از جانب شرکت پخش فراورده های نفتی مبنی بر عدم استفاده و بکارگیری مازوت و جایگزینی آن با سوخت گاز طبیعی در سال ۸۲، مدیران شرکت به منظور تبعیت از قوانین و مقررات مربوطه اقدام به عقد قرارداد خرید یک دستگاه مشعل گازسوز(LANCE) با مشخصات فنی ۱۸MW با شرکت اروپایی اتو کمپو فلاند نمودند. قرار بود این دستگاه بزرگترین مشعل گاز سوز کشور با ۱۴ میلیون کالری ظرفیت گرمایی برروی کوره کالدو نصب گردد. این دستگاه در سال ۸۴ وارد کشور گردید و پس از بررسی های اولیه توسط متخصصان داخلی مشخص گردید مغایرت هایی از قبیل ابعاد مشعل، عدم همخوانی نرم افزار سیستم کنترل کوره کالدو و چندین مورد مشابه وجود دارد.
لذا این مغایرت ها منجر به مکاتبات متعدد در خصوص رفع عیوب مذکور با شرکت مطبوع گردید ولی متاسفانه منجر به صدور نتیجه نگردید.
پیرو پیگیری های صورت گرفته و به منظور در مدار قرار گرفتن این تجهیز ، شرکت ملی سرب و روی مجدداً طی تفاهماتی در سال ۹۶ با شرکت اتوتک سوئد عملیات اصلاح سیستم و نصب آن را در دستور کار خود قرار داد که متاسفانه با مراجعه کارشناسان شرکت فوق و بازدید از مشعل عملیات اصلاح به علت تحریم های اقتصادی عقیم ماند و به سرانجام نرسید.
در سال ۹۸ با قطع امید از مشاوره های خارجی و شرکت سازنده ، بنا به تصمیم هیئت مدیره عملیات بروز رسانی تجهیز در دستور کار متخصصان داخلی قرار گرفت.
پروژه به صورت رسمی از شهریور ماه ۹۸ با بهره گیری از توان و تخصص کارشناسان داخلی شرکت به صورت کاملا منسجم و فشرده آغاز گردیده و با وجود برخی موانع و مشکلات پیش رو در دی ماه سال ۹۸ اولین فاز پروژه که شامل نصب لنس و بهره گیری از سوخت گاز طبیعی در کوره کالدو بود به مرحله اجرا گذاشته شد. در ادامه اجرای فازهای پروژه (فاز دو و سه) که شامل نصب سیستم های نشت یاب حفاظتی و …. از فروردین ماه سال ۹۹ آغاز گردیده و این امیدواری وجود دارد که بر اساس پیش بینی های انجام شده فاز دو و سه در تیر ماه سال ۹۹ با نصب اینترلاک ها و سیستم های کنترلی و حفاظتی به اتمام برسد.
آنچه در اجرای این پروژه حائز اهمیت بوده این است که حتی تحریم های بین المللی و موانع حاکم نیز نتوانست مانع از حرکت این شرکت در اجرای پروژه های فنی تخصصی و وابسته به خارج از کشور گردد و شرکت ملی سرب و روی ایران بار دیگر توانست گامی موثر در جهت خودکفایی فنی در سطح کشور عزیزمان ایران بردارد.
لازم به ذکر است که این شرکت در اجرای پروژه های بزرگ زیست محیطی و صنعتی همواره از شرکت های پیشرو در کشور بوده است.


ثبت نظرات

جستجو