مهندس ارسطو سلطانی مدیر پروژه اورهال

  • -

مهندس ارسطو سلطانی مدیر پروژه اورهال

دسته بندیاخبار

برگ زرینی دیگر بر مجموعه افتخارات شرکت ملی سرب و روی ایران
کوره کالدو شرکت ملی سرب و روی ایران در نوع خود بزرگترین کوره گردان دو محوره دنیاست که دارای سیستم تعلیق منحصر به فردی می باشد. در سالهای اخیر به جهت خوردگی بیش از حد ایجاد شده در قطعات این کوره و گذر کوره از رفرنس های طراحی، کنترل دور چرخش کوره امکان پذیر نبوده و بدلیل ضربات بیش از حد به سازه های بتنی امکان افزایش دور و استمرار فرآیند صحیح تولید مقدور نبود. این امر موجب مشکلات متعددی در حوزه های مصرف انرژی، پرت مواد ورودی، افزایش زمان های ذوب و… می گردید، از این رو در نیمه دوم سال ۹۶ طی عقد قراردادی با شرکت Outotec و بازدید کارشناسان آن شرکت از مجموعه کوره کالدو طرح اولیه اورهال کوره به شرکت ملی سرب و روی ایران ارسال شد که در نهایت به جهت شرایط تحریمی پیش آمده، شرکت Outotec از ادامه پروژه امتناع نمود.
با عنایت به لزوم اجرای پروژه اورهال و طی تصمیم هیات مدیره و مدیرعامل محترم شرکت، مقرر گردید مطالعات و بررسی های دقیق فنی و کارشناسی اورهال کوره توسط پرسنل شرکت انجام و نتیجه بصورت گزارشی کامل از نقطه نظرات تامین منابع مالی و فنی، برنامه زمانبندی وتیم های عملیاتی ارائه شود. سرانجام پس از برگزاری چندین جلسه در سطوح فنی و سیاست گذاری، در ۱۵ شهریور ماه سال جاری شروع عملیات اورهال کوره کالدو به صورت رسمی کلید خورده و طبق برنامه ارائه شده تعمیرات اساسی کوره در چهار محور مکانیک، برق و ابزار دقیق، تاسیسات و ساخت و نوسازی آغاز گردید.
اهم اقدامات تعریف شده در برنامه عملیاتی پروژه برای تیم های کاری شامل، ساخت و نصب قطعات و سازه های فولادی و قطعات ماشین کاری، تعمیر و تعویض خطوط، ساخت تابلوهای برق، تعمیر و بازسازی و تعویض قطعات ابزار دقیق، پیاده سازی کوره، دمونتاژ رایدینگ رینگ ها و کیج، انجام تست های غیر مخرب بدنه کوره، بدنه کیج و چرخ های تیلت و در نهایت مونتاژ قطعات کوره و استقرار مجدد آن در جایگاه خود بود. شایان ذکر است در طول مدت اجرای پروژه، تیم های پشتیبانی نیز شامل بازرگانی، مالی، منابع انسانی (امور انبارها، نقلیه) به صورت تمام وقت در این راستا پیش نیازهای مجموعه را تامین نمودند.
با توجه به بررسی و پیش بینی های صورت گرفته، برنامه زمانی اجرای پروژه طی شش فاز اجرایی و به موازات آن فاز کنترل و بازرسی جمعا ۷۶ روز کاری برآورد گردیده بود که به یاری خدا و همت پرسنل زحمت کش طبق برنامه به پایان رسیده و پس از اتمام عملیات نسوز در تاریخ ۹۷/۹/۲۸ پیش گرم کوره آغاز و در تاریخ ۹۷/۱۰/۲ اولین شارژ کوره انجام شد که به یاری خداوند متعال و همت همکاران این مجموعه برگ زرین دیگری بر مجموعه افتخارات شرکت ملی سرب و روی ایران افزوده شد.
در خاتمه جای دارد ضمن قدردانی از زحمات و حمایت های هیات مدیره و مدیرعامل محترم، دست یکایک همکاران و دست اندرکاران این پروژه را بفشارم و صمیمانه ترین تبریکات خود را به واسطه همت والایشان نثارشان کنم.


جستجو