سخنرانی آقای دکتر فضلوی به مناسبت میلاد باسعادت امام رضا(ع)

  • -

سخنرانی آقای دکتر فضلوی به مناسبت میلاد باسعادت امام رضا(ع)

دسته بندیاخبار , مدیریت

به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا(ع) مراسم جشنی در نمازخانه شرکت ملی و سرب و روی ایران برگزار گردید.

جناب دکترفضلوی مدیر عامل محترم شرکت که سخنران این مراسم بودند در بیاناتی حفظ کرامت پرسنل شرکت و حفظ سنگر تولید و ارتقاء آن در مواجهه با تهاجم اقتصادی دشمن را از برنامه های اصلی خویش در شرکت ملی سرب و روی ایران برشمردند. متن صحبت های ایشان به شرح زیر می باشد:
احساس می کنم امروز در یکی از خط های مقدم شلمچه هستم. دریاچه نمک ! یعنی همه حساسیت ها، همه دقت ها، همه حواس جمعی های ما یک چیز مشابه همان زمان است؛ آن موقع دشمن مشخص بود، سختی هایش معلوم بود به هر حال بایستی به جان می خریدیم مقاومت می کردیم باید تجهیز می شدیم و از همدیگر پشتیبانی می کردیم تا بتوانیم خط را نگهداریم. امروز خط مقدم ما همین سنگر تولید است. امروز تک تک شما جزء نیروهای خط شکن و خط نگهدار هستید. نگاهی که امروز چه کسی کار می کند و چه کسی سودش رو می برد نگاهی انتزاعی است؛ یعنی نگاهی فارغ از زاویه همگرایی بین مردم است. نگاه باید به این باشد که با قربه الی الله وضو بگیریم و سرکاربیاییم و این سنگر تولید را سرپا نگه داریم. از دکتر ما، مهندس ما، سرشیفت ما، فنی کار ما، کارگر خدماتی ما همه از این نوع نگاه فرقی نمی کنند . همه مثل یک تیم هستیم در تیم بین دروازه بان، دفاع و فوروارد و هافبک فرقی نیست بلکه همه باید به یکدیگر کمک کنند. اگر یکی خوب کار نکند جای دیگر مشکل پیدا می کند. اگر آن برادری که مثلاً در کار خط تولید است زحمت زیاد میکشد باید بقیه هم به او کمک کنند. لذا ما این روز را به فال نیک می گیریم و امیدواریم که بر همه مبارک باشد و شروعی باشد برای اینکه بتوانیم به برکت وجود امام رضا(ع) در میهن اسلامی و کشور عزیزمان تأسی کنیم به ائمه و تأسی کنیم به ولایت و خدمتگزار باشیم .

بنده به این قصد و نیت خدمت شما هستم که دو چیز محقق بشود : ۱- کرامت همه پرسنلی که کار می کنند و باید همه عزیز باشیم . اگر همه با هم صمیمی باشیم و به وظایفمان آشنا باشیم وکارهایمان را خوب انجام دهیم همه چیز درست می شود بنده به عنوان خدمتگزار شما با این نیت که اصلی ترین محور کاری ما حفظ کرامت همه افراد است و نگرانی شما، دغدغه و مشکلات شما دقیقاً عین آن چیزی است که من باید احساس کنم اگر من خودم را از شما جدا کنم یا قشرهایی از همکاران به تبع نوع شغلشان خودشان را مجزا کنند این نگاه و نگرش که ما بایستی کار بکشیم غلط است و این نگرش که ما بایستی به همدیگر کمک کنیم و کار پیش برود درست است.
امروز کارکردن عین جهاد می باشد و ما هم می آییم کار می کنیم که این بنگاه اقتصادی سرپا باشد و امر ولایت مبنی بر تثبیت شغل اجرا شود. پس هم حقوق می گیریم و هم آخرت خود را درست کرده ایم.
محور دوم هم ما کارخانه و واحد تولیدی هستیم اگر تولید به اندازه خودش به کیفیت خودش به تناژ ترکیبی خودش نباشد معجزه نمی توانیم بکنیم. باید شمش سرب و شمش روی تولید کنیم و بفروشیم و خیلی از مسائل را حل کنیم تا خجالت زده شما نباشیم؛ تا این چرخه تولید به هم کامل شود تا اینکه بتوانیم مواد اولیه بخریم، پول آب و برق را بدهیم و هزینه ها را پرداخت کنیم تا سرپا بمانیم پس باید همه همگرا تلاش کنیم تا تولید سرجایش باشد، تولید اصل نیست ولی لازم است و ضرورت دارد. اصل آنی است که ما بتوانیم یک واحدی را به عنوان الگو و نمونه برای یک واحد تولیدی معرفی کنیم ؛ ما باید به وظیفه مان خوب عمل کنیم تا رو سفید باشیم هم رو سفید در مقابل خدای عز و جل و در مقابل آینده که باید جواب بدهیم هم روسفید در مقابل آنچه که ما به واسطه آن می خواهیم اینجا را اداره کنیم مشکلات را ان شا الله تعالی حل نماییم.
در پایان مراسم جناب آقای مسعود قره بیگی از پرسنل محترم شرکت با شعرخوانی خود به مدح و ثنای امام رضا (ع) پرداختند.


جستجو